Pomiń intro
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Fińskie odznaczenie dla Pani Zofii Czernow - Ambasada Finlandii, Warszawa : Aktualności : Wiadomości

AMBASADA FINLANDII, Warszawa

Ul. Fr. Chopina 4/8, 00-559 Warszawa, Poland
Tel: +48 22 598 9500
Faks +48 22 621 3442
E-mail: sanomat.var@formin.fi
Polski | Suomi | Svenska | English |  | 
Normalna czcionkaWiększa czcionka
 
Wiadomości, 2013-11-22

Fińskie odznaczenie dla Pani Zofii Czernow

ZCzernowPosłanka Zofia Czernow

W dniu 19 listopada br. podczas uroczystości w Ambasadzie Finlandii w Warszawie, Posłanka Zofia Czernow otrzymała odznaczenie I klasy Rycerza Lwa Finlandii przyznane jej przez Prezydenta Finlandii Sauliego Niinistö.

Zofia Czernow otrzymała odznaczenie z rąk byłej Prezydent Finlandii, Tarji Halonen, która przebywa z wizytą w Polsce. Podczas uroczystości Prezydent podziękowała Pani Czernow za jej dotychczasową pracę mającą na celu zwiększenie świadomości i wiedzy na temat Finlandii, a także za sprzyjanie rozwojowej współpracy dwustronnej między Polską i Finlandią.

Ambasador Vilén podkreślił w swojej przemowie długotrwałą i skuteczną działalność Pani Poseł Czernow w Towarzystwie Polska-Finlandia, którego członkinią jest już od 25 lat, a także jej bieżących działań jako Przewodniczącej Parlamentarnej Grupy Polsko-Fińskiej.

ZCzernow smallTarja Halonen (Prezydent Finlandii 2000-2012) i Zofia Czernow

 

Podczas ceremonii obecni byli również, Przewodniczący Parlamentarnej Komisji Spraw Zagranicznych, Poseł Grzegorz Schetyna, członkowie Parlamentarnej Grupy Polsko-Fińskiej, Towarzystwa Polska-Finlandia pod przewodnictwem Stanisława Stebelskiego, a także członkowie rodziny i przyjaciele.

 

Drukuj tą stronę

Ten dokument

Aktualizacja 2013-11-22


© Ambasada Finlandii, Warszawa | Mapa serwisu | Kontakt